Październik 25, 2016

FUTURES’ CUP, KIDS’ CUP

 

W sezonie 2017/2018 serdecznie zapraszamy na cykl pięciu turniejów młodzieżowych w dwóch kategoriach- dziewczęta (11-14 lat) oraz chłopcy (11-14 lat).

 

Kids’ Cup

Turniej II

9 XII 2017r.

1.Bartek Żuchowski

2.Marysia Kozak

3. Emil Klimek

4. Adam Gościcki

 

 

———————————————————-

FUTURES’ CUP

TURNIEJ II

Wyniki weekendowego turnieju dla młodzieży:

Dziewczęta:

 

 

 

 

 

i chłopcy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

———————————————————————————-

Turniej I

 

5 XI 2017r.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mecze będą tak rozpisane, aby chłopcy awansujący do 1/4 finału mieli przerwę na posiłek. System rozgrywek- drabinka pucharowa, minimum dwa mecze dla każdego. Gramy jednego seta od stanu 2/2 do 6 gemów bez przewag( przy 40/40 decyduje piłka śmierci, odbierający wybiera stronę), przy stanie 5:5 tibreak do 7 pkt.. Sędzią głównym turnieju jest trener Daniel, będzie sędziował finały oraz koordynował przebieg turnieju. Pozostałe mecze zawodnicy sędziują sami z zachowaniem zasad fair play.

 

 


W sezonie 2017/2018 serdecznie zapraszamy na cykl pięciu turniejów młodzieżowych w dwóch kategoriach- dziewczęta (11-14lat) oraz chłopcy (11-14lat). Pierwszy z nich odbędzie się w niedzielę 5 listopada 2017 roku od godz 12:00. Zapisać się będzie można do  2 listopada 2017 do godz.: 12:00.

Kolejne turnieje zostaną rozegrane w grudniu 2017 roku oraz lutym, marcu i kwietniu 2018 roku. O dokładnych datach kolejnych turniejów będziemy informować z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Turnieje będą rozgrywane systemem adekwatnym do liczby zgłoszonych uczestników, niemniej każdy z uczestników rozegra minimum dwa mecze. Po rozegranych turniejach zawodniczki i zawodnicy będą otrzymywać punkty do Rankingu Generalnego zgodnie z regulaminem turnieju. Po zakończeniu całego cyklu osiem pierwszych dziewcząt oraz ośmiu pierwszych chłopców w rankingu generalnym rozegra Turnieje Masters. Odbędą się one 20 maja 2018 roku i po ich rozegraniu poznamy najlepszą czwórkę w każdej kategorii.

Finały FUTURES’ CUP 2017/2018 rozegrane zostaną podczas corocznego Pikniku Kortlandu 17 czerwca 2018 roku.

KORTLAND KIDS’ CUP

MASTERS

Niech żałuje, kto nie widział 🙂

Były uśmiechy, radości ale i tez łzy wzruszenia i rozpaczy.

Zakończyły sie mecze grupowe Masters chłopców i dziewczyn. Nie obyło się bez dramaturgii; losy meczów wdawałoby się przegranych w ostatniej chwili zostały odwrócone, niezliczona ilość piłek meczowych zostały obronione. Młodzież pokazała lwi pazur 🙂

Finał dziewcząt: Kasia Krzewska – Weronika Siciak

mecz o III m. : Marta Porembska – Iga Majstruk

Finał chłopców: Mikołaj Tomczykowski – Antek Paluszewski

mecz o III m: Kuba Zaczek – Krzysiek Kubuj

Finały odbędą się w trakcie Pikniku Kortland 18 VI br.

Poniżej wyniki meczów grupowych

 

 


TURNIEJ V

23 IV 2017r.

Nawet na ostatni turniej z cyklu pojawili się debiutanci 🙂 Popielarz Tymek, Woliński Antek dzielnie walczyli.

Po raz trzeci a drugi z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Tomczykowski Mikołaj, który również drugi raz z rzędu pokonał w finale Janka Ostrowskiego.

Jak na porządny turniej przystało nie obyło się bez niespodzianek. Majstruk Iga, Krzewska Kasia, Ales Migliorisi pokazali, że rozwijają się w zastraszającym tempie i każdy, kto stanie przeciwko nim na korcie musi pokazać najlepszy tenis by z nimi wygrać.

Wśród dziewczyn zwyciężczynią cyklu została Amelia Kurowska a wśród chłopców Mikołaj Tomczykowski. Do turnieju MASTERS zakwalifikowały się następujące osoby:

w kategorii dziewcząt: w kategorii chłopców:

 1. Kurowska Amelia 1. Tomczykowski Mikołaj
 2. Krzewska Kasia 2. Kubuj Krzysztof
 3. Siciak Weronika 3. Ostrowski Jan
 4. Majstruk Iga 4. Zaczek Jakub
 5. Mrozowska Natalia 5. Paluszewski Antek
 6. Cygarowska Zosia 6. Migliorisi Ales
 7. Duś Jagna 7. Chrustowski Łukasz
 8. Grajper Kasia 8. Siemek Mateusz
 9. Komorniczak Gosia 9. Wieteska Karol
 10. Porembska Marta 10. Osiński Adam
 11. Kłos Kalina 11. Kalbarczyk Piotr
 12. Szlubowska Kasia 12. Seliga Paweł

rezerwowe

 1. Traczyk Wiktoria 13. Kamiński Staś
 2. Zawada Dominika 14. Ślązak Grzesiek

Turniej Masters odbędzie się w trzech fazach. W sobotę 13 maja o 18 odbędą się spotkania barażowe o wejście do fazy grupowej- rozegrane zostaną mecze wedle klucza 5-12,6-11,7-10,8-9. W niedzielę 14 maja zostanie rozegrana faza grupowa oraz półfinały. W każdej kategorii będą po 2 grupy czteroosobowe wedle klucza – gr. A: 1, 4, 6-11, 8-9 oraz gr. B: 2, 3, 5-12, 7-10. W dniu 18 czerwca na Pikniku odbędą się mecze o 3 miejsce oraz finały. Zawodniczki i zawodnicy rezerwowi wchodzą do Turnieju w przypadku wycofania się osób z zasadniczej listy.Turniej IV

19 III 2017r.

Kolejny świetny turniej za nami:)

Frekwencja dopisała; na starcie zameldowało się 27 zawodników. Młodzież jak zwykle zaskoczyła obserwatorów, gdyż nie dość, że grali uczciwie, to na dodatek niektóre ich zagrania były kopią Maestro Federera:)

Mecze były emocjonujące, choć należy pamiętać że formuła turnieju (set od 2/2 bez przewag) zmuszała do koncentracji od pierwszej piłki i każdy punkt jest na wagę zwycięstwa. Młodzież wywiązała się z tego zadania jak zwykle wyśmienicie.

Zwycięzcą został Mikołaj Tomczykowski, który zrewanżował się za porażkę z pierwszego turnieju Jankowi Ostrowskiemu. Wygraną tą zapewnił sobie zwycięstwo w cyklu i jednocześnie stał się głównym faworytem do wygrania turnieju Masters.

O III miejsce walczył obrońca tytułu z poprzedniego turnieju Krzysiek Kubuj, który po dramatycznej końcówce pokonał Antka Paluszewskiego.

Wielkie gratulacje należą się debiutantkom i debiutantom – Kasi Szlubowskiej, Kasi Grajper, Caroline de Virion, Maćkowi Kochańskiemu, Stasiowi Kamińskiemu, Tymkowi Tobiaszowi, którzy nie mając szans na ostateczne zwycięstwo w całym cyklu odważyli się stawić czoła „doświadczonym” zawodnikom.

Zapraszamy 23 kwietnia na V turniej. Będzie to już ostatni turniej z cyklu który doprowadzi do następujących rozstrzygnięć:

– wyłoni zwycięzców V turnieju,

– wyłoni najlepszego zawodnika oraz najlepszą zawodniczkę w Rankingu Generalnym całego cyklu,

– wyłoni 12 najlepszych zawodniczek oraz 12 najlepszych zawodników w rankingu generalnym którzy rozegrają turniej Masters 28 maja.

Najlepsza czwórka dziewcząt i czwórka chłopców z turnieju Masters powalczy o trofea podczas pikniku rodzinnego 18 czerwca.

A poniżej wyniki i zwycięzcy:
od lewej: A. Paluszewski (IV m.), K. Kubuj (IIII m.), J. Ostrowski (II m.), M. Tomczykowski (I m.)

———————————————————————-

Turniej III

5 lutego 2017r.

Drabinka turniejowa:

Ranking po III turnieju

Zwycięzcy:

od lewej Ł. Chrustowski (IV m.), M. Tomczykowski (III m.), K. Zaczek (II m.), K. Kubuj (I m.)

 

 

 

 

 

 

Po zakończonym cyklu 8 zawodników zagra turniej MASTERS. Pierwsza czwórka Rankingu ma udział zapewniony, o pozostałe cztery miejsca graja baraż ze sobą zawodnicy z miejsc Rankingowych 5-12, 6-11, 7-10, 8-9.

Następny turniej już 19 marca 2017r. od 10:00.

Serdecznie zapraszamy !

 


Turniej II


TURNIEJ I