30 marca, 2018

Tenis na wózkach

We współpracy z gabinetem fizjoterapii Fizjo-Clinica Gabinet Fizjoterapii i Osteopatii  postanowiliśmy w naszym klubie stworzyć sekcję tenisa na wózkach.

Poszukujemy osób w każdym przedziale wiekowym, z trwałym uszkodzeniem narządu ruchu,którzy chętni są do gry w tenisa. Wymagana jest podstawowa umiejętność jazdy na wózku inwalidzkim. Zapraszamy wszystkich tych, którzy doznali trwałego uszkodzenia narządu ruchu i mogą sprawnie funkcjonować jak i tych, którzy muszą poruszać się na wózku inwalidzkim podczas całego swojego życia. Oferta jest bezpłatna dla wszystkich którzy się zgłoszą.

Jeśli znacie osoby, które mają ochotę spróbować tej dyscypliny sportu bardzo serdecznie zapraszamy na zajęcia w naszym Klubie.

Dyscyplina ta została zapomniana w ostatnich latach w Polsce, jedynie za sprawą Integracyjnych Klubów jak SIKT w Płocku czy też IKS Spartakus Koźmin Wielkopolski nadal figuruje na palecie dyscyplin sportowych dla osób niepełnosprawnych tak w Polsce jak również na świecie. wystarczy tylko wspomnieć, że wedle najświeższego Rankingu Światowego dwaj najlepsi polscy zawodnicy Tadeusz Kruszelnicki i Kamil Fabisiak zajmują odpowiednio 27 i 28 miejsce (http://www.itftennis.com/wheelchair/rankings/rankings-list/players.aspx?PlayerCategory=M&MatchCode=S&Nation=Any&From=0&To=50&Gender=B&node=54439)

W tym dziale regularnie będziemy Wam przybliżać tajniki techniki, taktyki, trudności oraz radości związane z tenisem na wózkach w naszym klubie jak też w Polsce i na świecie.

Wiemy, że wydaje się to dla Was niemożliwe i niewiarygodne, jednak sami popatrzcie, że można…:)

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com